nowoczesna centrala alarmowa z modułem GSM

Zabezpieczenie domu przed włamaniem – kiedy warto zamontować alarm?

Należy wiedzieć, że teoretycznie nigdy nie jest za późno na zabezpieczenie domu przed włamaniem. Bowiem taka decyzja może zapaść nie tylko podczas jego budowy czy przed gruntownym remontem i zdarzają się rozmaite scenariusze, na przykład potrzeba szybkiego montażu alarmu przed wyjazdem na wakacje. I dlatego też w zależności od indywidualnej sytuacji oraz potrzeb, instalator (wykwalifikowany, profesjonalny) powinien zarekomendować nam takie rozwiązanie, które sprawdzi się najlepiej. W trakcie pierwszego spotkania przedstawi nam trzy warianty systemu alarmowego: bezprzewodowy, przewodowy oraz hybrydę łączącą zalety obu technologii.

Trzeba wiedzieć, że jeżeli wybór padnie na instalację przewodową, wtedy jej montaż należy przeprowadzić najlepiej przed pracami wykończeniowymi lub gruntowym remontem. Natomiast w przypadku systemów bezprzewodowych i hybrydowych montaż urządzeń jest niemal bezinwazyjny i wystarczy wtedy wywiercić otwory pod kołki mocujące – dzięki temu można go przeprowadzić w dowolnej, dogodnej dla nas chwili. Wykonanie takiej instalacji nastąpi w bardzo szybkim czasie, zatem możemy zabezpieczyć nasz dom jeszcze przed planowanymi wakacjami. Warto wiedzieć, że bezinwazyjność montażu pozwala na rozłożenie w czasie decyzji związanych z funkcjami, jakie ma docelowo pełnić system alarmowy – na początku wystarczy podstawowa ochrona. Pamiętajmy też o tym, że wybierając najistotniejsze i niezbędne elementy systemu, między innymi: centralę alarmową, sygnalizator, manipulatory oraz kilka czujek ruchu – spowoduje to znaczne ograniczenie wstępnych kosztów instalacji.

Z upływem czasu będziemy mogli bez kłopotu rozszerzyć liczbę urządzeń, dodając kolejne funkcje, na przykład z zakresu automatyki domowej czy ochrony przed skutkami takich zagrożeń, jak pożar czy zalanie. W dowolnym momencie możemy także wymienić modele urządzeń na inne, na przykład na czujki ruchu z funkcją PET, kiedy w domu pojawi się kot czy pies.