Menu Zamknij

Kilka sposobów zabezpieczenia domu przed włamaniem

D.O SYSTEM sygnalizator

Raczej nie ma w stu procentach pewnego sposobu uchronienie naszego domu przed włamaniem, warto jednak i oczywiście powinno się, zastosować jak najwięcej dostępnych środków ostrożności i zabezpieczeń, aby nie dopuścić do kradzieży.

Firmy oferują szeroką gamę systemów alarmowych, zamków oraz systemów monitoringu. Wiąże się to oczywiście ze sporymi wydatkami, jeśli więc na przykład nie decydujemy się na założenie monitoringu, zamontujmy na naszej posesji atrapy kamer oraz tabliczki informujące o alarmach. Świetnym rozwiązaniem są biegające po naszym terenie psy. Zarówno groźne psy obrończe, ale też zwykłe hałaśliwe kundelki potrafią skutecznie odstraszyć ewentualnego włamywacza. Wymarzonym czasem dla złodziei są okresy letnich oraz świątecznych wyjazdów, wiele domów pozostaje wtedy bez opieki, dlatego jeśli się na dłużej dokądś wybieramy nigdy nie rozpowiadajmy o tym na prawo i lewo.

Poprośmy kogoś zaufanego, by podczas naszej nieobecności jak najczęściej zaglądał do naszego mieszkania i sprawdzał, czy wszystko jest w porządku. Poprośmy zaprzyjaźnionego sąsiada o zwrócenie na nasz dom uwagi. Wychodząc wieczorem nie gaśmy wszystkich świateł, zostawmy choć małą zapaloną lampkę świadczącą o czyjejś obecności w domu. Jeśli wracamy późno z pracy, zastosujmy wyłącznik czasowy, włączający światło o określonej godzinie. Włamywacze raczej nie działają pod natchnieniem chwili. Na ogół przez dłuższy czas przygotowują się do skoku skrupulatnie wybierając ofiarę, a następnie nawet tygodniami obserwując dom, by poznać zwyczaje jego mieszkańców. Dlatego zwracajmy uwagę na jakieś szczególnie podejrzane osoby kręcące się po naszej okolicy czy przesiadujące w zaparkowanych autach -spiszmy wtedy na wszelki wypadek numer rejestracyjny samochodu.

Jak było powiedziane, raczej nie ma absolutnie pewnego sposobu zabezpieczenia się przed kradzieżą, dlatego pamiętajmy o ubezpieczeniu domu i znajdujących się w nim szczególnie cennych rzeczy.