Menu Zamknij

Wideodomofon bezprzewodowy Kraków, czyli niezbędny gadżet w każdym nowoczesnym domu.

Czy zastanawiałeś się nieraz, jakby to było, gdybyś mógł zobaczyć twarz osoby, która dzwoni domofonem? Na pewno poczułbyś się bezpieczniej. Starodawnym rozwiązaniem tego problemu było spojrzenie przez okno albo lusterko przymocowane przy nim. Jednak w nowoczesnym domu takie rozwiązanie jest nie do pomyślenia. Rozwiązaniem jest wideodomofon. Jest to urządzenie, które działa jak domofon z tą ważną funkcją, że posiada kamerę, dzięki której możemy spojrzeć, kim jest dany gość.

Jak działa wideofon?

Wideodomofon bezprzewodowy w nowoczesnym domu to niezbędny gadżet, który zwiększy poczucie bezpieczeństwa i poprawi komfort przyjmowania gości. W działaniu nie różni się od domofonu, jedynie ma dołączone funkcję, które czynią go jeszcze lepszym urządzeniem. Pełni rolę dzwonka i pozwala na rozmowę z osobą za drzwiami, zanim zdecydujesz czy ją wpuścić do środka Twojej posesji. Oprócz tego możesz zobaczyć, kim jest dana osoba, a to dzięki kamerze, która również będzie mogła zarejestrować zdarzenia, które miały miejsce przed Twoim domem. Jego inną funkcją jest otwieranie bramy za pomocą jednego nacisku. To powoduje, że wcale nie musisz wychodzić z domu. Niektóre urządzenia mają funkcję, dzięki której możesz obejrzeć obraz z własnego telefonu, bądź tableta. Jest to niesamowite działanie, które sprawia, że nawet nie musisz wstać z kanapy, by zobaczyć, kto do Ciebie zawitał. Wideodomofon bezprzewodowy łączy się za pomocą WiFi.

Jak wybrać wideodomofon bezprzewodowy do swojego domu?


Aby zakupić odpowiedni dla nas wideodomofon musimy przyjrzeć się czynnikom, które wpływają na wybór.

Miejsce
Umiejscowić można wideodomofon przed drzwiami lub bramą wjazdową. Na rynku są one zewnętrzne i wewnętrzne. Pamiętaj jednak, że odległość w tych urządzeniach jest kluczowa. Najczęściej mają one zakres 25-50 metrów. Upewnij się przed zakupem, na jaką odległość ty potrzebujesz zasięgu. Chociaż ten zakres jest dostosowany do większości domów, rzadko kiedy są większe. Zwróć też uwagę na to, aby urządzenie było zamontowane w miejscu, gdzie jest mała ilość przeszkód, jak np. ściany, stalowe drzwi.

Wielkość monitora
Czy potrzebujesz wielkiego monitora, czy może małego? Określ jaką część ściany chcesz przeznaczyć na wideodomofon bezprzewodowy. Wielkości przekątnej są różnorodne, jest to kwestia indywidualna przy wyborze.

Kamera
Oprócz jakości, która też jest niezmiernie istotna, zwróć uwagę, jakie ma pole widzenia. Lepiej by było, jakbyś mógł regulować obiektyw, aby móc ujrzeć całą osobę, a nie np. tylko jej tułów i nogi. Do tego szerokie pole widzenia pozwoliłoby Ci spojrzeć czy obok tej osoby nikogo nie ma. Zwróć uwagę na kąt widzenia kamery. Nie musi mieć ona kosmiczną rozdzielczość. Osoby, które dzwonią do nas za pomocą wideodomofonu stoją zazwyczaj blisko, dlatego rozdzielczość nie musi być w najlepszym formacie. Pod uwagę trzeba wziąć fakt, że obraz z małą rozdzielczością może być słabo zauważalny na telefonie, bądź tablecie.

Obudowa
Zadbanie o wideodomofon zewnętrzny może być ciężkie, dlatego warto zastanowić się na początku nad tym, czego oczekujemy od obudowy. Na pewno musi być odporna na warunki atmosferyczne, czyli nieprzemakalna, odporna na mróz czy słońce. Nad pogodą nie możemy zapanować, a strat może nam narobić, także lepiej przemyśleć to przed zakupem, jak się od tego uchronić.

Wideodomofon bezprzewodowy jest niezbędnym gadżetem w każdym nowoczesnym domu. Zwiększa jego bezpieczeństwo i komfort. Pasuje do stylizacji wnętrz poprzez swój uniwersalny wygląd i kolor. Przy wyborze odpowiedniego warto zastanowić się nad miejscem, wielkością urządzenia, kamerą, obudową i dodatkowymi funkcjami. Warto się nad nimi zastanowić, ponieważ może dostarczy Ci opcję, która ułatwi Ci życie jeszcze bardziej niż podstawowe funkcje.