Systemy Alarmowe Warszawa

Nie każdy dom ma zainstalowany alarm. Dlatego małym minusem tego rozwiązania jest to, że domy z alarmem wyróżniają się na tle innych.

To może dawać potencjalnym włamywaczom wiele do myślenia. I to właściwie jedyna wada, jaką mają domowe alarmy. Oprócz tego alarm w domu ma same zalety. Jest ich wiele i przemawiają one za tym, żeby mieć w domu profesjonalny system alarmowy. Na pewno ich największą zaletą jest odstraszanie potencjalnych złodziei i włamywaczy. Dobre systemy alarmowe to przede wszystkim skuteczne syreny oraz integracja z systemem ochrony agencji ochroniarskiej.

Domowy majątek pod ochroną

W każdym domu jest na pewno majątek, który warto chronić. Przed włamaniem dom ochronić może jedynie dobrej jakości alarm. Jeśli w domu nie ma właścicieli to tylko alarm ochrania wszystko, co się znajduje na terenie posesji. W przypadku próby włamania zaczynają wyć syreny, które mogą być umieszczone w różnych miejscach na zewnątrz budynku. Domowe alarmy mają przede wszystkim właściwości prewencyjne i odstraszające. Równie dobrze mogą one być połączone właśnie z firmą ochroniarską. Takie systemy alarmowe są o wiele droższe, ponieważ płaci się jeszcze miesięczny abonament za usługę ochrony. Są one jednak skuteczniejsze, ponieważ po wszczęciu alarmu na posesji pojawia się grupa interwencyjna.

Dobry system alarmowy to bezpieczeństwo mieszkańców

Działanie systemu alarmowego zintegrowanego z ochroną to również bezpieczeństwo dla mieszkańców. W razie włamania podczas obecności mieszkańców można być pewnym, że za chwilę pojawią się ochroniarze, którzy przeprowadzą profesjonalną interwencję. Alarmy domowe to równie skomplikowane instalacje jak te montowane w dużych firmach. Alarm w domu to kilkanaście różnych czujników oraz centrala alarmowa, którą alarm jest sterowany. Alarm musi być też zawsze sprawny. Dlatego przynajmniej raz na kilka miesięcy powinno się przeprowadzić test tego, czy wszystkie alarmy działają prawidłowo. Sprawne działanie systemów alarmowych to przecież priorytet, bo ma to wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców oraz majątku.

 

Przeczytaj więcej

Czujki systemu alarmowego – jak je odpowiednio dobrać?

System alarmowy, by był skuteczny, tzn. chronił nasze mienie i nie tworzył fałszywych alarmów musi być wyposażony we właściwe czujki alarmowe.

Jakie czujki wybrać?

W domowych instalacjach alarmowych powszechnie wykorzystuje się czujki ruchu, wśród których największą popularnością cieszą się pasywne czujki podczerwieni (PIR) oraz czujki dualne. Czujki dualne łączą w sobie pasywny tor podczerwieni z torem mikrofalowym. Dzięki wykorzystaniu tych dwóch zjawisk fizycznych, czujki dualne są stosunkowo odporne na fałszywe alarmy. Jeżeli mamy w domu zwierzęta, np. psa czy kota powinniśmy pomyśleć o zamontowaniu specjalnych czujek odpornych na ruch zwierząt. Z racji zastosowania specjalnej konstrukcji, tego rodzaju czujki są w stanie odróżnić ruch zwierzaka od ruchu człowieka, dzięki czemu nie będziemy musieli się obawiać o fałszywie wywoływane alarmy. Jednak, aby prawidłowo dobrać czujki i zainstalować je we właściwym miejscu należy zapoznać się z kilkoma zasadami.

Jak rozmieścić czujki?

W pomieszczeniach, w których np. są przeciągi, nawiewy z klimatyzacji czy też napływ ciepłego powietrza z kominka, warto zamontować czujki dualne. Jeżeli czujkę PIR zamontowalibyśmy w miejscu, w którym występują nawiewy powietrza, mogłoby to przyczyniać się do wywoływania fałszywych alarmów. Czujki PIR najlepiej ustawić z boku trasy wejścia potencjalnego złodzieja. Tak umiejscowiona czujka skutecznie wykryje ruch i uruchomi alarm.

© 2021 DOSYSTEM.PL | D.O SYSTEM - WordPress Theme by WPEnjoy