Menu Zamknij

Antywłamaniowe rolety zewnętrzne. Cechy systemu.

Srebrna siatka na zielonym tle D.O SYSTEM

Rolety są jednym z najbardziej sprzedawanych produktów dotyczących wykończeń wnętrz, a także przy ich aranżacji. Rolety zewnętrzne cieszą się taką samą popularnością wśród klientów jak i rolety wewnętrzne.

Dlatego, że zapotrzebowanie zainteresowanych rośnie stworzono różnego rodzaju systemy rolet zewnętrznych. Aktualnie klienci mogą wybierać spośród trzech rodzajów rolet zewnętrznych.
Jednym z nich są właśnie antywłamaniowe rolety zewnętrzne. Trzeba sobie szczerze powiedzieć, jeżeli zależy nam wyłącznie na całkowitej ochronie przed promieniami słonecznymi wystarczy, że postawimy na tradycyjny model i również na tym oszczędzimy. Jednakże, w sytuacji kiedy zależy nam na naszym bezpieczeństwie, warto zainwestować oszczędności właśnie w te rolety.
Czym charakteryzują się tego rodzaju rolety?
Jakie mają zabezpieczenia antywłamaniowe? Jest to przede wszystkim wzmocniony płaszcz, zamykający rygiel dolny, mocne prowadnice, ale także antywyważeniowe bolce i specjalną blokadę, która jest umieszczona w kasecie, dzięki czemu uniemożliwia podniesienie samego płaszcza w górę.
Przed czym chronią? Głównie wydłużają czas na dostanie się włamywacza do okna, aby zbić szybę. Aby jednak zwiększyć nasze bezpieczeństwo do tego rodzaju rolety, możemy zamontować specjale alarmy, tak zwane czujniki antywłamaniowe.
Posiadacze, którzy już są w posiadaniu tego typu rolet muszą pamiętać jednak, że rolety tego typu opuszczone przez dłuższy czas, mogą być niekiedy zachętą dla włamywacza, i dawać mu sygnał, że dom może być prawdopodobnie pusty lub opuszczony.