Menu Zamknij

Jak kompletnie odmienić wnętrze pomieszczenia w jeden wieczór?

przybory malarza pokojowego,Akcesoria malarskie

Odmiana wnętrza i przeobrażenie go całkowicie pomagają często odzyskać humor, energię do dziania, motywację i kreatywność. Dlatego tak wiele osób lubi remonty, lub przynajmniej końcowe efekty remontów. Umysł i zmysły na dłuższą metę nie lubię monotonii, bo blokuje ona ich rozwój. Nie zawsze jednak można sobie pozwolić na duży, całkowity remont. Po pierwsze, wiąże się on z mnóstwem potrzebnego czasu, wiele kosztuje, a do tego przywraca życie domowników do góry nogami przynajmniej na pewien okres. Jeśli nie da się odmalować ścian, wymienić podłóg lub położyć nowych tapet, można wziąć pod uwagę jeden z prostszych sposobów na magiczne odmienienie wnętrza.

Przemeblowanie i kwiaty

Przestawienie już obecnych w pomieszczeniu sprzętów to zawsze dobry pomysł na szybkie odświeżenie wnętrza. Meble, które już od lat stoją na ustalonych miejscach nie muszą wcale zostać wymienione na nowe, żeby w środku powiało nowością. Najczęściej wystarczy po prostu znaleźć dla nich inne, ciekawsze ustawienie, choćby zamienić kilka z nich miejscami, żeby wnętrze już wydało się odmienione. Warto przejrzeć darmowe programy do projektowania wnętrz online. Dają naprawdę wiele możliwości – w ten sposób można wirtualnie „porozstawiać” meble wprowadzając ich wymiary, by upewnić się, że wszystko się zmieści i będzie świetnie wyglądało. Symulatory są bardzo proste w obsłudze, nie trzeba być projektantem wnętrz ani architektem, by z nich skorzystać. Odnowioną przestrzeń warto wzbogacić kwiatami. To prosty sposób, a kwiaty przeważnie sprawiają, że pokój wygląda żywiej i ciekawiej.

Cały świat na jednej ścianie – fototapety

Świetnym sposobem na błyskawiczną odmianę wnętrza w ciągu maksymalnie godziny lub dwóch jest przyklejenie na ścianę wielkiej, pięknej fototapety. Ten sposób daje nieograniczone możliwości. Aplikacje mogą przedstawiać niemal wszystko, co kochają domownicy – górskie szczyty, okno z widokiem na ogród, zwierzęta, las tropikalny, centrum wielkiego miasta nocą… odpowiednio dobrana fototapeta pięknie zdobi pomieszczenie i nadaje mu nowego charakteru, zwłaszcza jeśli przedtem było urządzone trochę zbyt prosto i monotonnie. Jej przyklejenie jest proste i szybkie, a same tapety wykonuje się z odpornych, wysokiej jakości materiałów. Fototapeta jest naprawdę błyskawicznym i stosunkowo niedrogim sposobem na zaczarowanie pokoju tak, by stał się nie do poznania. Realistyczne zdjęcia w ogromnej rozdzielczości, fantastyczne motywy… możliwości jest mnóstwo, trzeba jedynie wybrać jakąś i umieścić ją na ścianie!

Gruntowne sprzątanie

Świetnym sposobem na odmianę wnętrza może być też… gruntowny porządek. To nie żart! Zagracone przestrzenie pełne zbędnych, zepsutych lub od dawna nieużywanych sprzętów oraz przedmiotów przytłaczają. Nadmiar rzeczy wisi nad głową dosłownie i w przenośni, nie pozwalając się skupić, a nabycie nowej rzeczy wiąże się z kolejnością upchnięcia jej w samym środku tego ogromnego chaosu, szybko więc przestaje cieszyć. A gdyby tak pozbyć się sentymentów, przejrzeć wszystkie te zbiory i wyrzucić absolutnie każdą zbędną rzecz? Początkowo takie działanie może budzić opór, zwłaszcza w osobach przywiązujących się do przedmiotów i nielubiących „marnotrawstwa”. Szybko jednak można zrozumieć, że wyrzucanie zbędnych rzeczy ma działanie oczyszczające nie tylko w dosłownym sensie, a to, co stoi latami nieużywane w rzeczywistości już się marnuje. Wnętrze pełne odzyskanej przestrzeni, jasne i luźne to zupełnie inne wnętrze.

Wyzwanie dla wyobraźni

Zmiany w otoczeniu nie muszą wiązać się z mnóstwem wysiłku i ogromnym nakładem finansowym. Trzy pomysły przedstawione w tym artykule to tylko propozycje, które warto wykorzystać – a rzeczywisty zakres możliwości jest nieograniczony! Warto kreować swoją przestrzeń tak, by czuć się w niej najlepiej, jak to tylko możliwe, pracować efektywnie i po prostu znajdować przyjemność w przebywaniu we własnych czterech ścianach. Wiele osób odkrywa w tym pasję, a nawet jeśli nie – to zastrzyk energii i radości w odmienionym mieszkaniu lub domu zawsze działa.