Czujniki gazu – ustrzeż się przed tragedią!

Myśląc o własnym bezpieczeństwie warto zainstalować w domu czujnik gazu. Jest ich wiele rodzajów – jedne wykrywają czad, inne LPG lub gaz ziemny. W każdym wypadku ich zamontowanie może uchronić nas nawet przed śmiercią.

Czujniki pozwalają na wykrycie śmiertelnego dla człowieka, a bezwonnego i niewidocznego dwutlenku węgla. Czujniki takie instaluje się najczęściej w pomieszczeniach, w których podłączona jest instalacja gazowa – w kuchni, kotłowni oraz garażu. Są one niezbędne także w łazienkach, w których wodę podgrzewa się za pomocą tak zwanego junkersa. Jeśli w kuchni jedzenie podgrzewamy za pomocą butli gazowych, warto z kolei zainstalować czujkę wykrywającą propan-butan.

To także dobre rozwiązanie do garażu, w którym trzymamy samochód z instalacją gazową. Czujniki wykrywające LPG montuje się nisko – około trzydziestu centymetrów nad podłogą. Czujniki zasygnalizują, gdy w powietrzu stężenie gazu znacznie się zwiększy i zaistnieje ryzyko wybuchu. W trosce o własne bezpieczeństwo, warto zainstalować czujniki, tym bardziej, że zazwyczaj nie jest to zbyt wysoki koszt.

 

© 2021 DOSYSTEM.PL | D.O SYSTEM - WordPress Theme by WPEnjoy