Systemy alarmowe mogą chronić przed pożarem

Systemy alarmowe mogą nie tylko chronić przed włamaniem, ale również przed pożarami.

Taki alarm działa na podstawie sygnału z czujników dymu zamontowanych w każdym pomieszczeniu. Jeśli tylko w obrębie czujnika pojawi się dym to natychmiast załącza się alarm. Taki system alarmowy może działać również w połączeniu z telefonem alarmowym bądź centralą straży pożarnej. Trzeba pamiętać, że dobrej jakości czujniki zareagują na każdy rodzaj dymu. Również dym papierosowy może być powodem załączenia się alarmu.

Czujniki systemu alarmowego trzeba umieścić w każdym pomieszczeniu

Bardzo ważne jest odpowiednie rozmieszczenie czujników dymu. Systemy alarmowe przeciwpożarowe muszą być kompatybilne z wszystkimi czujnikami wchodzącymi w skład systemu. W każdym pomieszczeniu powinien być zainstalowany czujnik. Tylko w ten sposób alarm jest w stanie zareagować odpowiednio wcześnie na zagrożenie pożarem. Jeżeli tylko w obrębie instalacji alarmowej pojawi się zadymienie to natychmiast wszczynany jest alarm. Może to być nie tylko sygnał dźwiękowy, ale również informacja do najbliższej jednostki ratownictwa pożarowego. Każdy alarm przeciwpożarowy musi posiadać odpowiednie świadectwo jakości i spełnianych norm. Montażem takich instalacji systemów alarmowych zajmują się najczęściej osoby pracujące zawodowo w straży pożarnej.

Alarm również na telefon komórkowy

Jeśli w firmie strzeżonej alarmem pojawia się zadymienie to alarm może być wysłany również na telefon komórkowy właściciela firmy. Każdy nowoczesny system alarmowy można wyposażyć w osobną kartę SIM, dzięki czemu sterownik alarmu może wysłać od razu powiadomienie na telefon właściciela. Pożar może być ugaszony tylko wówczas, kiedy zostanie szybko wykryty. Im lepszy system alarmowy tym szybsze wykrywanie zagrożenia pożarem. Najlepiej jest wtedy, kiedy informacja z systemu alarmowego od razu zostanie wysłana do najbliższej jednostki straży pożarnej. Na szczęście dobre systemy alarmowe działają właśnie w taki sposób. Jeśli pojawia się zagrożenie pożarem to można usłyszeć syreny alarmowe. Taki alarm to standard i ma funkcję ostrzegawczą. Instalując systemy alarmowe przeciwpożarowe w firmach od razu łączy się je z numerem alarmowym. Dzięki temu alarm jest nie tylko słyszalny w okolicy. Taki alarm dociera od razu do służb ratunkowych, dzięki czemu jest większa szansa na uratowanie dobytku i majątku.

© 2021 DOSYSTEM.PL | D.O SYSTEM - WordPress Theme by WPEnjoy