Menu Zamknij

WROCŁAW

Dlaczego warto zainstalować monitoring cctv?

Jesteś właścicielem sklepu, lombardu, salonu fryzjerskiego, a może dużego budynku użyteczności publicznej? Wynajmujesz powierzchnie magazynowe, a może miejsca parkingowe w podziemnym garażu? Bez względu na to, czy prowadzisz małą działalność, czy spore przedsiębiorstwo, zdajesz sobie na pewno sprawę, jak ważne jest bezpieczeństwo. Siedzibę Twojej firmy codziennie odwiedzają nowi ludzie, których nigdy wcześniej nie spotkałeś. Nie możesz ręczyć za ich dobre intencje. Możesz natomiast zabezpieczyć się przed niechcianymi zdarzeniami, jak kradzieże czy włamania. Rozwiązaniem, które oferujemy, jest montaż i instalacja monitoringu Wrocław i kamer cctv. Dzięki temu bezpiecznie poczujesz się nie tylko Ty, lecz także Twoi pracownicy i, co najważniejsze, uczciwi klienci. Kamery, zamontowane na elewacji budynku lub w jego wnętrzu, najprawdopodobniej odstraszą potencjalnych włamywaczy. Jeżeli znajdzie się jednak śmiałek, który mimo wszystko podejmie tę haniebną próbę, zapis z monitoringu pomoże Ci ustalić jego płeć, wzrost, a nawet wygląd twarzy.

Jak działają kamery cctv?

Monitoring i kamery cctv tworzą swoistą telewizję wewnętrzną w Twojej firmie. Zamontujemy kamery we wszystkich tych miejscach, w których może zostać naruszone bezpieczeństwo Twoje lub Twoich klientów. Strzeżone będą wszystkie drzwi wejściowe, a także to, co masz najcenniejsze – miejsce, w którym przechowujesz pieniądze. Jeżeli prowadzisz sklep, zamontujemy kamery, które cały czas będą rejestrowały to, co dzieje się na półkach, zapełnionych przez sprzedawane towary. Jeśli jesteś właścicielem podziemnego garażu, zobaczysz każde wjeżdżające do niego auto. Dzięki temu przyłapiesz sprawców kradzieży na gorącym uczynku. Jeżeli natomiast zauważysz kradzież dopiero po fakcie, nic straconego. Zapisany obraz z kamer będzie doskonałym dowodem w sprawie, który przekażesz w ręce policji. Dzięki temu służby będą wiedziały, kogo dokładnie szukają. To, co w swoim obiektywie widzą kamery, Ty zobaczysz na ekranach monitorów, z którymi będą zsynchronizowane. Relację tę możesz śledzić na bieżąco lub odtworzyć najważniejsze momenty.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przez elektroniczną dziurkę od klucza

Wideo-monitoring dzięki fali nowych pomysłów sięgnął wyżyn rozwoju. Najnowszym wynalazkiem jest monitoring IP. Jest to system dozoru angażujący w proces sieć internetową. Kamera zaraz po zainstalowaniu łączona jest z najbliższą siecią. Urządzenie w zestawie software posiada protokół do szyfrowania sesji komunikacyjnych.

Zaszyfrowana transmisja wędruje poprzez eter na częstotliwości bluetooth do urządzenia bazowego, którym jest rejestrator i dalej transmitowana jest na przestrzeń dyskowa serwera. Stąd jest przesyłana do przeglądarki internetowej użytkownika końcowego. Transmisja w obrębie internetu również jest zaszyfrowana. W lokalizacji end-point następuje rozszyfrowanie danych, które różnymi kanałami, dla zwiększenia bezpieczeństwa i przepustowości, wędrują z serwera do odbierającego transmisję hosta.

Sprawa, jak widać jest banalnie prosta. Wystarczy odpowiednia kamera i access point, w które zasięgu znajdzie się urządzenie i już możemy zostać agentami jej królewskiej mości. Wystarczy szybkie logowanie na wskazany adres www i wszystko widać jak na dłoni.

Korzystając z internetu, mamy możliwość tego, aby zasięgnąć wielu przydatnych informacji, jakie później możemy wykorzystać zarówno w sposób teoretyczny, jak i praktyczny.

Monitoring Wrocław

Jedną z wielu takich rzeczy jest możliwość robienia zakupów. Wiadomo, że tradycyjny sposób kupowania (szczególnie w miastach pokroju Wrocławia ), zwany tradycyjnym wciąż jest obecny w naszym codziennym życiu, niemniej jednak możliwość realizacji tego celu przez internet jest również nam przydatne wtedy, kiedy być może nie mamy czasu na chodzenie po sklepach. W sklepach online również możemy znaleźć interesujące nas produkty, a bywa też i tak, że zakup czegoś w sieci jest często jedynym rozwiązaniem, ze względu na brak dostępności ulubionego produktu w placówce stacjonarnej.

W sieci możemy kupować wręcz wszystko, jedyne co musimy zrobić, to po prostu wiedzieć, co chcielibyśmy kupić. Trzeba tylko wpisać nazwę interesującego nas produktu do przeglądarki. Porównywarka cen pozwoli nam dopasować model produktu do naszych możliwości finansowych. Przykładami słów kluczowych, jakie możemy wpisać do wyszukiwarki, to rejestrator, kamera, czy monitoring IP.