Menu Zamknij

Czym powinniśmy się kierować wybierając alarm bezprzewodowy?

włamywacz z łomem

Obecnie coraz większą (krok po kroku) popularnością cieszy się nowoczesny alarm zdanie sterowany przez internet. Jest to wyraźny trend w dziedzinie zabezpieczenia nieruchomości.

Należy wiedzieć, że alert otrzymywany na smartfon w czasie rzeczywistym o tym, że w naszym mieszkaniu dzieje się coś niepokojącego, daje nam poczucie bezpieczeństwa. Możemy sprawdzić, co rzeczywiście się wydarzyło i nic nam nie umknie. Jaki więc powinniśmy wybrać smart alarm? Głównie należałoby zweryfikować, czy rozwiązanie monitoruje w pełni obszar naszego domu i nie generuje fałszywych alarmów. Należy wiedzieć, że system ma reagować na realne zagrożenia, a nie na przykład na gałęzie czy zwierzęta domowe. Dlatego też z pewnością opcje wyłączenia monitoringu wybranych stref domu z pewnością docenią wszyscy właściciele psów oraz kotów, których czworonożni przyjaciele już nieraz wywołali fałszywy alarm. Warto też wiedzieć, że system powinien być przyjazny w obsłudze i dopasowywać się do naszego rytmu życia. Mocno zaabsorbowani różnymi sprawami możemy zapomnieć o wyłączeniu alarmu przed wyjściem z domu. Ten system może przypomnieć nam o aktywacji – zrobimy to jednym kliknięciem w smartfonie z dowolnego miejsca.

Smart alarm to także możliwość połączenia trybu alarmu z pozostałymi urządzeniami w naszym domu. Uzbrajając (rozbudowując) alarm możemy mieć gwarancję, że oświetlenie zostanie wyłączone, a rolety i brama garażowa zamknięte. Natomiast wybierając tryb nocny, czujniki na oknach i drzwiach będą aktywne, a prywatność zapewnią nam zautomatyzowane zasłony.