System alarmowy połączony z agencją ochrony

Planując zabezpieczenie posiadłości bądź firmy warto wybrać system alarmowy, który będzie połączony z dyspozytornią ochrony. Takie systemy alarmowe od razu wszczynają alarm w odpowiednich służbach. Jeśli zainstalowane alarmy wykryją jakieś działania niepożądane to po kilku chwilach na posesji pojawia się patrol i grupa interwencyjna.

Alternatywą jest sam alarm dźwiękowy, ale ma on jedynie funkcję odstraszającą. Poza tym systemy alarmowe z ochroną są gwarancją bezpieczeństwa na wypadek zagrożenia życia.

System alarmowy w ramach abonamentu za ochronę

Jeśli chcemy zainstalować w swoim domu bądź firmie alarm to powinniśmy przejrzeć oferty agencji ochrony. Większość z nich oferuje bezpłatny montaż alarmu w ramach miesięcznej opłaty abonamentowej za ochronę. To bardzo uczciwe rozwiązanie, ponieważ mamy też zapewnione interwencje patrolu ochroniarskiego w razie konieczności. W ramach takiej umowy montowany jest alarm nowoczesny i działający na swoim numerze telefonu. W momencie włamania samoczynnie uruchamiają się alarmy dźwiękowe, które jednocześnie wysyłają informację do centrali firmy ochroniarskiej. W zależności od rodzaju alarmów na miejsce wysyłany jest patrol interwencyjny. Zamawiając taki alarm nie musimy płacić za jego montaż. Wystarczy wybrać odpowiedni zakres ochrony mienia. Jest to bardzo korzystny wariant, który cenowo się mocno opłaci.

Przycisk napadowy w ramach alarmu

„Wielkim plusem takich systemów alarmowych jest możliwość posiadania w domu przycisku napadowego. Nie do każdego systemu alarmowego jest taki przycisk, bo to jest zależne raczej od agencji ochroniarskiej, którą się wybierze. Pewne każdy jest ciekawy jak to działa. Otóż alarm załącza się wówczas, kiedy wciśniemy specjalny przycisk. Trzeba tylko mieć przy sobie lub w zasięgu wzroku pilota, na którym znajdują się dwa przyciski, czyli alarmy. Jednym przyciskiem włączamy alarm dźwiękowy, który ma odstraszyć potencjalnych napastników i włamywaczy. Drugi przycisk uruchamia alarmy w centrali firmy ochroniarskiej. Natychmiast wysyłany jest patrol interwencyjny, który może być odpowiednio uzbrojony. Alarm napadowy to rozwiązanie, którego używa się tylko i wyłącznie w razie konieczności. Nieuzasadnione wezwanie jest obłożone karą pieniężną.”

 

© 2021 DOSYSTEM.PL | D.O SYSTEM - WordPress Theme by WPEnjoy